Snadná orientace pro návštěvníky IKEMu

IKEM je velký a moderní, nicméně spletitý komplex s mnoha odděleními a sály. Pacienti se zde léčí již od roku 1971. Denně IKEM navštíví stovky lidí, ať už za účelem návštěvy svých blízkých nebo účasti na konferenci či workshopu. Orientovat se v areálu se třemi specializovanými centry, kde je 304 lůžek, nebylo vždy jednoduché.

Od ledna 2015 mohou návštěvníci institutu využít nový interaktivní navigační systém na třech dotykových kioscích umístněných v hlavní aule institutu. Součástí komplexního digitálního řešení je i videostěna, na které IKEM prezentuje nadcházející konference a novinky.

Jedním z hlavních důvodů nasazení navigačního systému bylo zlepšit péči o návštěvníky usnadněním orientace v tomto zdravotnickém komplexu. Návštěvníci již nejsou konsternování a personálu, který již nemusí tak často reagovat na dotazy návštěvníků, se uvolnily ruce.

Proměnu vstupní haly IKEMu a využití navigačních kiosků chválí samotní návštěvníci. Ivana Tiralová, jedna z návštěvnic IKEMu, poznamenala: „Byla jsem v Ikemu a je to opravdová změna k lepšímu. Nemocní lidé jsou šťastní, že nemusí bloudit a hledat. Změna se mi líbí.“

Samotná navigace, jež byla tvořena s maximálním důrazem na uživatelskou přívětivost a jednoduchost, kombinuje 2D a 3D pohled jednotlivých pater institutu. Návštěvníkovi se automaticky nabídne výchozí bod dle lokality kiosku a poté si sám dotykem na obrazovce určí destinaci v rámci IKEMu. Interaktivní červená linka provede uživatele 3D náhledem institutu až k místu určení a návštěvníkovi je zřejmé, kudy se jeho další kroky budou ubírat.

Tak jako navigace v autě, tak i interaktivní navigace v IKEMu pomůže uživateli najít cestu z bodu A do bodu B, ušetří čas a zamezí stresu z bloudění.

IKEM hledal silného partnera, který je schopen dodat vše, co se týká digitální komunikace a zakázkově vyřeší jak softwarové, tak i hardwarové požadavky včetně instalace. Takovým partnerem se stala společnost Ki-Wi Digital.

Zpět na výpis novinek

Nahoru