CzechAccelerator na počátku nového partnerství

Když odborná porota agentury CzechInvest vybrala společnost DAP Services a.s. a Ki-Wi Digital s.r.o. v roce 2012 do projektu CzechAccelerator, nikdo by v té době netušil, že tyto dvě společnosti vytvoří o 3 roky později společný produkt pro diagnózu sportovců.

Sportovci v oblasti fyzických výkonů již dosáhli limitů potenciálu lidského těla. Zlepšení jejich sportovních výkonů leží často v hlavě. A právě SportMind vidí do hlav sportovců. Odhalí jejich silné a slabé stránky ve chvílích, kdy jsou pro trenéry nečitelní.

Trenér může SportMind využít pro 3 typy diagnostik. První, předzápasovou diagnostiku využije ve chvíli, kdy např. hráči Baníku nastoupí do utkání se Spartou. Zjistí, zda se soupeře příliš nebojí či naopak jej nepodceňují. Podle toho bude trenér tým také motivovat. Druhá diagnostika pomůže objevit, do čeho momentálně hráč či sportovec vkládá svou energii. Může cítit strach nebo bolest, a tím pádem nebude dobře připraven na utkání. Nebo chce posílat svou energii do rizika, což naopak poslouží jeho bojovnosti v zápase. Dále může kouč využít diagnostiku týmů a jedinců pro to, aby mu dobře vybral týmovou roli, nebo nastavil a přizpůsobil dlouhodobý trénink.

Sportovec (fotbalista, hokejista apod.) provádí diagnostiku na tabletu. Kouč poté okamžitě obdrží výsledky a může ihned reagovat na vzniklou situaci.

“Máme nástroj, který se dokáže sportovcům podívat do hlav a to zjednodušenou formou, která neirituje hráče. Odpovídají pomocí barev na tabletu,” shrnuje užitek aplikace Jiří Šimonek, šéf DAP Services.

Společnosti DAP a Ki-Wi spojily zkušenosti a kontakty z Izraele a USA a své produktové know-how, aby vytvořily SportMind. DAP má dlouholeté zkušenosti v diagnostice lidí hravou (gamifikovanou) formou, pomocí CA method. Ki-Wi, nejúspěšnější firma v projektu CzechAccelerator, vložila do nového joint-venture know-how z vývoje moderních interaktivních aplikací.

Ze SportMindu by měly profitovat sportovní kluby tím, že zlepší své největší aktivum – jejich hráče. “Chceme se především zaměřit na fotbalové, hokejové, basketbalové a házenkářské kluby v Evropě, Spojených státech a Rusku. V USA chceme navíc spolupracovat s univerzitními týmy,” popisuje šéf Ki-Wi, Jan Slavík.

Předchozí verzi SportMindu již využily kluby z Evropy i Ruska. Patří mezi ně HC Sakhalin, srbský národní tým házené, slovenská fotbalová reprezentace U19, FC Baník Ostrava, HC Zubří i Národní házenkářský tým – muži a ženy při přípravě na ME.

Zpět na výpis novinek

Nahoru